عمل جراحی سریعترین راهِ لاغری شکم و پهلو نیست! اما سریعترین راهِ ثروتمند کردن افرادی است که این روش را برای لاغری پیشنهاد میدهند. اگر از چربی‌های شکم و پهلو خسته شده‌اید؛ ورزش کنید!

متخصصان اپلیکیشن پالس معتقدند؛ موثرترین ورزش لاغری شکم، ورزشی است که با علاقه آن را انجام بدهید. مطمئن باشید تاثیر تلاش خود را برای چربی سوزی خواهید دید. تصمیم بگیرید از شنبه نه بلکه از همین امروز فقط 10 دقیقه ورزش کنید. به مرور این مقدار زمان را افزایش دهید تا سرعت چربی‌سوزی شکم و پهلو را بالاتر ببرید.

تمرین روز اول را پایین‌تر قرار داده‌ایم. قدم اول را برای آب کردن چربی‌های شکم و پهلو بردارید!

فهرست مطالب

بهترین ورزش برای لاغری شکم و پهلو

بهترین ورزش برای لاغری شکم و پهلو، ورزشی است که با علاقه و حوصله انجام شود. تنها در این صورت متوجه گذر زمان نخواهید شد و با سرعت بیشتری به سمت لاغر شدن شکم حرکت خواهید کرد.

برای لاغری شکم و پهلو حرکات هوازی متنوعی می‌توان پیشنهاد داد.ممکن است برخی از افراد مثلا دوچرخه سواری انتخابشان نباشد اما ورزش‌های گروهی یا کوهنوردی را دوست داشته باشند. برای تجربه بهتر و نتیجه‌گیری سریع‌تر می‌توان روی علاقه مندی‌ها بیشتر متمرکز شد.

ورزش برای لاغری شکم و پهلوها (تمرین روز اول رایگان)

برای اینکه در کوتاه ترین زمان به نتیجه دلخواه برسید و با چربی‌های شکم و پهلو خداحافظی کنید؛ نیاز به استمرار در ورزش دارید. اگر مبتدی هستید؛ سطح آمادگی جسمانی و قدرت بدنی خود را برای تمرین‌های تخصصی‌تر با تمرین مستمر بالا ببرید.

ورزش‌های لاغری شکم و پهلو باید به صورت مداوم اجرا شوند. برای اینکه از آسیب دیدگی جلوگیری کنیم و احساس بدی از ورزش کردن نداشته باشید؛ هفته اول تمرین های زیر را بدون تکرار (فقط یکبار) انجام دهید. از هفته دوم هر حرکت را در سه ست تکرار کنید.

تمرین روز اول برای لاغری شکم

نام حرکتتعداد ستتعداد تکرار یا زمان اجرای حرکت در هر ست
زانو بلند درجا3 ست45 ثانیه
پلانک3 ست15 تا 60 ثانیه (بنا به آمادگی جسمانی)
برپی نیمه3 ست12 مرتبه
لانگ3 ست12 مرتبه پای راست – 12 مرتبه پای چپ
اسکات پرشی3 ست12 مرتبه
پلانک پهلو3 ست15 تا 60 ثانیه (بنا به آمادگی جسمانی)
پروانه3 ست20 تا 60 ثانیه (بنا به آمادگی جسمانی)
کیک بک3 ست12 مرتبه پای راست – 12 مرتبه پای چپ
پل باسن3 ست12 مرتبه

بعد از هر حرکت 15 ثانیه استراحت کنید. ورزش لاغری شکم و پهلو استقامت بدن شما را به مرور ارتقاع خواهد داد. با درنظر گرفتن آمادگی بدنی خود، مقدار زمان استراحت بین دو حرکت را می‌توانید تا سقف 1 دقیقه افزایش دهید.

در صورتیکه مبتدی هستید برای روز اول تا حرکت اسکات برنامه بالا را اجرا کنید.

از آب شدن چربی‌ها تا ساخت سیکس‌پک با برنامه تمرینی پالس!

cloud-downloadدانلود پالس

نحوه اجرای صحیح ورزش‌های بالا برای لاغری شکم به صورت ویدئو در ادامه آمده‌است. باما همراه باشید.

زانو بلند درجا

برای لاغری شکم و پهلو نیاز به ورزش هوازی دارید. 45 ثانیه زانو بلند درجا بزنید. برای روز اول یکبار این حرکت را اجرا کنید. از روز بعد، سه ست زانو بلند بزنید.

پلانک برای لاغری شکم

در اکثر برنامه‌های ورزشی برای لاغری شکم و پهلو، حرکت پلانک به چشم می‌خورد. اجرای حرکت پلانک وابستگی زیادی به آمادگی جسمانی شما دارد. در صورتیکه بار اول اجرای پلانک برای شما دشوار است؛ به جای 45 ثانیه، از 10 ثانیه یا هر مقدار که در توانتان هست شروع کنید.

برپی نیمه

همانطور که گفتیم حرکات کاردیو یا هوازی برای لاغر کردن شکم و پهلو بسیار ضروری هستند.حرکت برپی نیمه Burpee را مانند ویدئوی زیر انجام دهید.

لانگ

حرکت لانگ یا لانچ را به شکل زیر اجرا کنید. اگر فضای کافی دارید می توانید به جای برگشتن به حالت اول قدم‌های خود را ادامه دهید.

اسکات پرشی

چهارمین حرکت برای لاغری شکم و پهلو، اسکات پرشی است. قبل از اجرای اسکات پرشی حتما از آماده بودن عضلات پا مطمئن شوید. حرکات کششی مناسب برای گرم کردن عضله ران و چهارسر را فراموش نکنید.

پلانک پهلو

لاغر شدن پهلوها و آب شدن چربی اطراف شکم با پلانک پهلو سرعت بیشتری به خود می‌گیرد. پلانک پهلو را در روز اول در دوتا 20 ثانیه اجرا کنید. 20 ثانیه برای پهلوی چپ و بیست ثانیه پهلوی راست. درصورتیکه برای اولین بار است که می‌خواهید پلانک پهلو را اجرا کنید؛ می‌توانید زمان اجرای آن را کاهش دهید.

پروانه

حرکات هوازی یکی از موثرترین ورزش‌های لاغری شکم و پهلو به حساب می‌آیند. حرکت پروانه یا جامپینگ جک را به صورت زیر اجرا کنید. روز اول 45 ثانیه پروانه بزنید. از روز بعد سه ست 45 ثانیه این حرکت را اجرا کنید.

کیک بک

چربی سوزی پاها و ناحیه زیر شکم را فراموش نکنید! حرکت کیک بک دانکی را مطابق ویدوی زیر 45 ثانیه اجرا کنید. در صورت آمادگی این حرکت رات در سه ست 1 دقیقه‌ای انجام دهید.

پل باسن

پل باسن یا هیپ تراست برای لاغری شکم و تقویت عضلات کمر مناسب است. این حرکت را مطابق ویدئوی زیر اجرا کنید:

انتخاب با شماست! کدام را می‌پسندید؟

ورزش برای لاغر شدن شکم و پهلو با چربی سوزی آغاز می‌شود و در ادامه ضمن تقویت عضلات شکم می‌تواند منجر به ساخته شدن شکم شش تکه شود.

چاقی شکم چه عوارضی دارد؟

معمولا با بالا رفتن سن سر و کله چربی‌های اضافه در نواحی شکم و پهلو پیدا می‌شود. اگر این چربی‌ها با ورزش کنترل نشوند به مرور منجر به ضعف توده عضلانی خواهند شد.

از مهمترین عوارض ناشی از چاقی شکم به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

  • فشار خون
  • مشکلات قلبی و عروقی
  • مشکلات تنفسی
  • دیابت
  • چربی خون

برای کاهش ریسک و خطر ابتلا به بیماری‌های فوق لازم است علاوه بر رعایت رژیم غذایی، ورزش را در برنامه روزانه خود قرار دهید.

ورزش‌ اختصاصی برای لاغر کردن شکم و پهلو رو از اپلیکیشن پالس بگیر

cloud-downloadاپلیکیشن پالس را از اینجا دریافت کنید!

شاید سوال شما هم باشد

بهترین ورزش برای لاغری شکم و پهلو چیست؟

حرکات ورزشی معرفی شده در این مقاله براساس نظر کارشناسان برای لاغری شکم و پهلو انتخاب شده اند.

لاغری شکم و پهلو سریع بدون ورزش امکان پذیر است؟

شاید با طب سنتی و یا میل کردن برخی از مواد غذایی بتوانید نتایج لاغری پهلو در خانه را مشاهده کنید؛ اما پس از مدت کوتاهی، دوباره شاهد انباشت چربی‌ها خواهید بود.

ورزش لاغری شکم و پهلو برای دیسک کمر چیست؟

در صورتیکه سابقه دیسک کمر دارید؛ قبل از انتخاب و اجرای هر حرکت ورزشی با پزشک خود مشورت نمایید.