حرکات اصلاحی افتادگی شانه چیست؟ درمان عارضه افتادگی شانه یا Rounded Shoulders آیا با حرکت ورزشی ممکن است؟ تمام کسانی که در هنگام استفاده از موبایل یا نشستن پشت میز کار صاف نمی‌نشینند و به جلو خم می‌شوند به مرور دچار این عارضه خواهند شد.

فهرست مطالب

حرکات اصلاحی افتادگی شانه با تصویر

حرکات اصلاحی افتادگی شانه متنوع‌اند؛ اصلاح و درمان افتادگی شانه را در خانه با اپلیکیشن ورزشی پالس شروع کنید. با توجه به تغییر سبک زندگی عموم مردم و استفاده بیش از حد از گوشی موبایل یا رانندگی‌های طولانی و نشستن روی صندلی، بروز عوارضی نظیر افتادگی شانه ها اصلا موضوع دور از انتظاری نیست. در ادامه حرکات اصلاحی برای درمان و رفع افتادگی شانه را با هم مرور میکنیم.

حرکات اصلاحی بیشتر را در اپلیکیشن پالس مشاهده کنید!

cloud-downloadدانلود پالس

حرکت شانه ها به عقب

رفع افتادگی شانه با مداومت در اجرای حرکات اصلاحی افتادگی شانه ها ممکن است. حرکت شانه به عقب به عنوان اولین تمرین درمانی در رفع این عارضه موثر خواهد بود. نحوه اجرای حرکت شانه به عقب را مشاهده می‌کنید:

نام حرکتشانه به عقب
تعداد ست3 ست
تعداد تکرار حرکت در هر ست12 مرتبه

چرخش خارجی و داخلی شانه

حرکات اصلاحی افتادگی شانه معمولا برای یک دست و یک شانه هستند. به این صورت که تنها بعضی از حرکات را می‌توان برای هر دو دست اجرا کرد. تمرین چرخش خارجی و داخلی شانه را می‌توان هم به صورت تک دست هم به صورت جفت دست انجام داد.

نام حرکتچرخش خارجی و داخلی شانه
تعداد ست3 ست با دست راست – 3 ست با دست چپ
تعداد تکرار حرکت در هر ست12 مرتبه

حرکت پاندول

در ادامه معرفی حرکات اصلاحی افتادگی شانه‌ها، حرکت پاندول را بررسی می‌کنیم. برای اجرای تمرین پاندول بهتر است از دمبل استفاده کنید. در صورتی که دمبل یا ورزنه بدنسازی در اختیار ندارید؛ می‌توانید از وسایل موجود در خانه استفاده کنید.

نام حرکتپاندول
تعداد ست3 ست با دست راست – 3 ست با دست چپ
زمان اجرای حرکت در هر ست30 ثانیه

برای بررسی حرکات بیشتر، از سایت پالس، این اپلیکیشن را دانلود نموده و استفاده کنید.