حرکات سینه با دمبل یا سایر تجهیزات بدنسازی همیشه جزء تمرین‌های پرطرفدار بوده است. برجسته بودن عضلات سینه و قوی بودن این ناحیه عضلانی علاوه بر مسائل مربوط به زیبایی شناختی، به لحاظ بهبود وضعیت عملکرد و انجام کارهای روزانه هم موثر خواهد بود. افزایش حجم سینه با دمبل ممکن است دست نیافتنی بنظر برسد اما می‌توان اینطور گفت که با یک برنامه دقیق و البته همه جانبه تقویت این ناحیه اصلا دور از انتظار نیست.

فهرست مطالب

حرکات سینه با دمبل

شاید عجیب باشد اما حرکات سینه با دمبل به قدری زیاد هستند که انتخاب از بین آنها برای یک برنامه سینه انفجاری تقریبا کار سختی باشد. در ادامه تلاش شده به لیستی از بهترین حرکت های سینه با دمبل برسیم.

چالش تقویت سینه یا سیکس پک پالس رو دیدی؟

cloud-downloadدانلود پالس

تمرینات زیر به نحوی انتخاب شده‌اند که تمامی نواحی مهم در عضله سینه را تحت تاثیر قرار بدهند و منجر به برجسته شدن این ناحیه عضلانی شوند.

فلای سینه دمبل

پرس سینه

پرس بالا سینه

زیر سینه دمبل

سینه موازی دمبل ایستاده

برنامه سینه انفجاری

برنامه سینه انفجاری با دمبل، عموما این ترکیب این ذهنیت را در مخاطب ایجاد میکند که در مدت زمان کوتاه با اجرای حرکات سنگین می‌توان حجم توده عضلانی را افزایش داد. این در حالی است که به طور کلی برجسته شدن عضلات و در این مورد برجستگی ماهیچه سینه به عوامل متعددی وابسته است که تمرین منظم و تخصصی یکی از آنهاست.

استراحت کافی و برهیز از تمرین پرفشار و غیر اصولی از پیش نیازهای مهم ساخت و تقویت توده عضلان است. با این پیش فرض که شما به رعایت نکات مربوط به تغذیه و ری‌کاوری پای‌بند هستید به سراغ معرفی برنامه سینه انفجاری با دمبل می رویم.

نام حرکتتعداد ستتعداد تکرار در هر ستعضله هدف
فلاس سینه با دمبل312 مرتبهسینه
پرس سینه312 مرتبهتخت سینه
پرس بالا سینه312 مرتبهبالا سینه
زیر سینه با دمبل312 مرتبهزیر سینه
پرس سینه موازی با دمبل ایستاده312 مرتبهتخت سینه

در صورتیکه از آمادگی جسمانی بالایی برخوردار هستید و برنامه بالا برایتان آسان به نظر می‌رسد. می‌توانید از برنامه سوپر ست پایین استفاده کنید.

برنامه حجمی سینه حرفه ای

نام حرکتتعداد ستتعداد تکرار در هر ست
ترکیبی: فلای + پرس تخت+ زیر سینه3هر حرکت 8 مرتبه (جمعا 24)
ترکیبی: فلای بالا سینه+ پرس تخت + پرس بالا سینه3هر حرکت 8 مرتبه (جمعا 24)

افزایش حجم سینه با دمبل

افزایش حجم سینه با دمبل نه آنقدر آسان است که بتوان انتظار داشت در مدت زمان کم اتفاق بیافتد. نه آنقدر سخت و دست نیافتنی است کهبگوییم به هیچ عنوان با دمبل تنها نمی‌شود سینه حجم ساخت. ساخت توده عضلانی و سینه برجسته همانطور که در بالاتر اشاره کردیم مانند هر ناحیه عضلانی دیگری به تلاش و رعایت چند نکته مهم وابسته است.

حرکت سینه با دمبل در منزل

تمرینات سینه با دمبل در منزل به راحتی قابل اجرا هستند. تنها نکته مهم برای انجام حرکات سینه با دمبل در خانه این است که باید میز یا نیمکت مخصوص بدنسازی داشته باشید. برخی از حرکات نظیر پرس تخت را روی زمین هم می‌توان اجرا کرد اما برای حرکتی مثل پرس بالاسینه یا پرس زیر سینه به یک نیمکت استاندارد نیاز است.

به طور کلی به کمک یک جفت دمبل با وزن متناسب و یک میز یا تخت مخصوص بدنسازی در منزل می‌توانید تمامی حرکات این مطلب را که بالاتر نحوه اجرای آنها به نمایش درآمده است را اجرا کنید.