حالا که می‌خواهید درباره “ورزش سفت کردن سینه” یا “بالا بردن سینه‌ها با ورزش” بیشتر بدانید، احتمالا نمی‌خواهید خودتان را به تیغ جراحان بسپارید و به دنبال گزینه‌های ارزان قیمت‌تر و بی‌دردسرتری برای فرم‌دهی سینه‌های خود هستید.

اما سوالی که وجود دارد این است که آیا واقعا ورزش می‌تواند روش موثری برای سفت کردن سینه‌ها و فرم‌دهی به آن‌ها باشد؟ اگر جوابمان مثبت است، چه تمرین‌هایی برای این کار وجود دارد؟ در ادامه با پالس همراه باشید تا هرچیزی که لازم است در این باره بدانید را بررسی کنیم.

فهرست مطالب

ورزش‌های سفت کردن سینه چقدر می‌توانند موثر باشند؟

سفت کردن سینه یا بالا بردن سینه‌هایی که دچار افتادگی شده‌اند، با ورزش امکان‌پذیر است، اما بهتر است واقع‌بین باشید و توقع معجزه نداشته باشید!

بافت سینه شما بیشتر از چربی و سیستم مجاری پستانی تشکیل شده است. ورزش باعث افزایش یا کاهش مقدار بافت سینه شما نمی‌شود. پس چطور عمل می‌کند؟ با تقویت ماهیچه‌هایی که زیر سینه‌ها وجود دارند! تمرین دادن این عضلات همراه با شانه و بازوها می‌تواند آن‌ها را مشخص‌تر کند و به ایست بهتر سینه‌ها روی قفسه سینه کمک کند.

در ادامه 6 تمرین موثر برای شما وجود دارد که توده عضلانی سینه‌های شما را تقویت کرده و آن‌ها را پرتر نشان دهد.

برنامه ورزشی اختصاصی خودت رو از پالس دریافت کن!

cloud-downloadدانلود پالس

6 تمرین موثر برای سفت کردن سینه و بالا بردن آن‌ها

1. حرکت پلانک، یک تمرین استقامتی برای سفت کردن سینه

حرکت پلانک می‌تواند جزو موثرترین تمرین‌هایی باشد که برای سفت کردن سینه و رفع افتادگی آن‌ها انجام می‌دهید.

برای انجام حرکت پلانک کافی‌ست به ترتیب زیر عمل کنید:

  • روی شکم دراز بکشید.
  • آرنج‌ دو دست را در موازات شامنه قرار دهید، به نحوی که زاویه ۹۰ درجه بسازند.
  • پنجه پاها را روی زمین قرار دهید.
  • پشت، کمر و باسن صاف و در یک راستا قرار داشته باشند.
  • 30 ثانیه در این حالت بمانید (این زمان بسته به آمادگی جسمی هرفرد دارد).

2. حرکت پرس سینه دمبل روی میز، پادشاه تمرینات عضلات سینه

پرس سینه با استفاده از دمبل، از دیگر حرکات محبوب برای سفت کردن سینه‌ها می‌باشد. همانطور که در ویدئو زیر می‌بینید، عضلات سینه به خوبی در این تمرین درگیر می‌شوند. پرس سینه می‌تواند به دو صورت ایستاده و خوابیده روی میز انجام شود.

3. پرس سینه دمبل ایستاده

پرس سینه با استفاده از دمبل در حالت ایستاده هم می‌تواند برای تقویت عضلات سینه‌ها مفید باشد.

4. شنا سوئدی، اینجا، آنجا، همه‌جا!

شنا سوئدی جزو شناخته‌‌شده‌ترین تمرینات بدنسازی است. این حرکت عضلات مختلفی را درگیر می‌کند، اما بیشترین تاثیر را بر عضلات سینه می‌گذارد. شنا سوئدی انواع مختلفی دارد و شنا سوئدی روی زانو، بیشترین تاثیر را در تقویت عضلات سینه می‌گذارد.

5. کراس اور

حرکت کراس آور با درگیر کردن مستقیم عضلات شانه و سینه، می‌تواند در فرم‌دهی سینه‌ها موثر باشد. این حرکت را مطابق ویدئوی زیر، برای هر دو دست می‌توانید انجام دهید.

نکاتی که برای سفت کردن سینه باید بدانید

سینه‌های شما در هر شکل و اندازه‌ای عالی هستند. اگر به خاطر دلایلی مانند کاهش اعتماد به نفس می‌خواهید تغییری در آن‌ها ایجاد کنید، باید بدانید که تغییر شکل آن‌ها دشوار است، اما می‌توانید با تمریناتی که بالاتر اشاره کردیم، ظاهر آن‌ها را بهتر کنید.

به جز تمرینات ورزشی ،چند نکته دیگر هم وجود دارد که به شما کمک می‌کند فرم سینه‌های بهتری داشته باشید:

1. تغذیه را دست کم نگیرید

هیچ رژیم غذایی جادویی وجود ندارد که از پیری پوست جلوگیری کند یا اثرات گرانش زمین را از بین ببرد، اما داشتن یک رژیم غذایی متعادل و سرشار از آنتی اکسیدان برای پوست سراسر بدن مفید است. میوه‌ها و سبزیجات منبع خوبی از آنتی‌اکسیدان‌ها هستند. همچنین داشتن یک برنامه غذایی سالم به کاهش چربی کلی بدن شما کمک می‌کند و از پنهان شدن عضلات زیر لایه‌هایی از چربی جلوگیری می‌کند.

2. سیگار کشیدن ممنوع!

اگر خیلی به فرم سینه‌های خود اهمیت می‌دهید، باید بدانید که استفاده از تنباکو می‌تواند کلاژن را تجزیه کند و به افتادگی پوست کمک کند. دوری از تنباکو سلامت کلی شما را بهبود می‌بخشد، خطر ابتلا به برخی سرطان‌ها را کاهش می‌دهد و به طور کلی از تجزیه پوست اطراف سینه‌ها جلوگیری می‌کند.