جواب به این سوال که ایروبیک چیست چندان پیچیده نیست. ایروبیک را عموما به حرکات ورزشی ریتمیک همراه با موسیقی می‌شناسند. به طور کلی هر ورزشی که ضربان قلب را بالا ببرد و با افزایش گردش خون، موجب رسیدن بیشتر اکسیژن به بدن شود می‌توان به آن ایروبیک گفت. با این مقاله از مجله ورزشی پالس همراه باشید!

فهرست مطالب

ایروبیک چیست؟

aerobic یا ایروبیک از ترکیب دو حرف انگلیسی به و یک حرف یونانی ساخته شده است. aero به معنی هوا و aerobic را می‌توان هوازی معنی کرد. افزایش سرعت رسیدن اکسیژن به بدن یکی از اصلی ترین اهداف این ورزش است. ورزش ایروبیک را معمولا به صورت جمعی و گروهی انجام می‌دهند. یک نفر در نقش رهبر گروه همراه با بقیه به اجرای حرکات می‌پردازد. البته ایروبیک به شکل انفرادی هم قابل اجراست.

ایروبیک فیتنس

تا اینجا باید متوجه شده باشید که ایروبیک چیست. ایروبیک فیتنس با ایروبیک معمولی یک تفاوت عمده دارد؛ آن هم اینکه در ایروبیک فیتنس از بعضی وسایل جانبی نظیر وزنه یا کش بدنسازی استفاده می‌شود.

انواع حرکات ورزشی با وزنه یا بدون تجهیزات را در اپ پالس مشاهده کنید!

cloud-downloadدانلود پالس

بسیاری از علاقه مندان به ورزش و فعالیت بدنی به باشگاه‌های بدنسازی و تجهیزات بادی بیلدینگ علاقه‌ای ندارند و مایل هستن با ورزشی غیر از بدنسازی عرق بریزند. ایروبیک فیتنس ترکیب بدنسازی و ایروبیک است.

رقص ایروبیک

حال که با مفهوم ایروبیک آشنا شده‌ای؛ ممکن است که احساس کنید این ورزش با نام رقص ایروبیک به گوشتان خورده باشد. رقص ایروبیک هم رقص ایروبیک یا ایروبیک دنس به کمک ریتم موسیقی انجام می‌شود. اگر رقصیدن را نوعی ورزش به حساب بیاوریم؛ ایروبیک دنس ورزشی ترین نوع رقص محسوب می‌شود.

ایروبیک چیست رقص ایروبیک

حرکات تند اما منظم همراه با آهنگ باعث می‌شود سرعت رسیدن اکسیژن به بدن از طریق جریان خون بالا برود. در نتیجه افزایش سوخت و ساز بدن را شاهد خواهیم بود.

ایروبیک برای چه افرادی مناسب نیست

اکنون که دیگر “ایروبیک چیست” سوال شما نیست؛ بهتر است بدانید! نه تنها ایروبیک بلکه هر فعالیت ورزشی سنگینی برای عده‌ای ممنوع است! اگر سابقه آسیب دیدگی یا بیماری خاص دارید؛ قبل از انجام هر فعالیت پرفشار و یا حتی کم فشار با پزشک متخصص مشورت نمایید. در ادامه به طور مشخص خواهیم گفت؛ ایروبیک برای چه افرادی مناسب نیست.

ایروبیک برای چه افرادی مناسب نیست

ورزش ایروبیک برای چه افرادی مناسب نیست؟

  • افرادی که سابقه بیماری قلبی و عروقی دارند
  • افرادی که مشکلات تنفسی و ریوی دارند
  • افرادی که احساس درد یا سابقه آسیب در مفاصل دارند
  • افرادی که تحت عمل جراحی قرار گرفته و در دوران نقاهت به سر میبرند
  • افرادی که پزشک آنها را از فعالیت بدنی منع کرده است

دنبال ورزش جایگزین می‌گردی؟ یه سر به مجموعه‌های ورزشی اپ پالس بزن!

cloud-downloadدانلود پالس

نام دیگر ورزش ایروبیک

به طور کلی ایروبیک، کاردیو و ورزش هوازی در یک معنی به کار برده می‌شوند و تفاوت چندانی با یک دیگر ندارند. اما عموما در بین مردم ما ایروبیک به ورزشی گفته می‌شود که همراه با موسیقی و حرکات ریتمیک است. واقعیت این است که اسم های دیگر این ورزش اهمیت چندانی ندارند؛ مهم فعالیت بدنی به صورت مستمر برای جلوگیری از بیماری است. نام دیگر این ورزش را حین پیاده روی جستجو کنید؛ و هیچ زمان اضافه‌ای را برای کمک به حفظ سلامتی از دست ندهید.