ورزش فیتنس با بدنسازی تفاوت‌های بسیاری دارد. اگر به دنبال تناسب اندام هستید اما به هیچ عنوان مایل نیستید شبیه نسخه فیک شخصیت هالک، عضلات حجیم و رگ‌های بیرون زده‌ داشته باشید؛ پیشنهاد متخصصان اپلیکیشن پالس به شما ورزش فیتنس است.

فهرست مطالب

ورزش فیتنس چیست؟

ورزش فیتنس به طور خلاصه به ورزشی برای تناسب اندام و با هدف داشتن بدنی بدون چربی و البته ظریف شناخته می‌شود. این رشته ورزشی براساس نظر متخصصان 5 جزء دارد:

  • ترکیب بدنی
  • استقامت قلبی عروقی یا قلبی تنفسی
  • انعطاف پذیری
  • استقامت بدنی
  • قدرت بدنی

از پس چالش‌های ورزشی پالس برمیای؟

cloud-downloadدانلود پالس
تمرینی از ورزش فیتنس

مهمترین اجزاء فیتنس به نوعی مهمترین اهداف این ورزش هم به حساب می‌آیند. به این ترتیب که ورزشکار با رعایت نکات تخصصی و اجرای برنامه تخصصی در هر 5 جزء بالا بدن خود را به تناسب و حالت ایده‌آل نزدیک می‌کند.

ورزش فیتنس برای چه سنی مناسب است؟

بهترین سن برای شروع به ورزش فیتنس چیست؟ به این فکر کنید که کودکان در پارک با دودن دنبال یکدیگر به نوعی مشغول انجام حرکات فیتنس هستند. متخصصان سن 17-18 سال را مناسب برای شروع این ورزش می‌دانند. اما باید در نظر داشته باشید که تمرینات غیر تخصصی و پرفشار برای کودکان و نوجوانان قطعا با آسیب همراه خواهد بود.

تفاوت فیتنس و بدنسازی

مهمترین تفاوت فیتنس و بدنسازی را می‌توان در نتیجه این دو ورزش جستجو کرد. بدنسازها عموما اندامی عضلانی و حجیم دارند. اما در رشته فیتنس هدف حجیم شدن نیست! چابکی بدن ورزشکار و ظرافت اندام از اهداف فیتنس کارهاست.

به دو تصویر زیر دقت کنید. تفاوت بدنسازی با فیتنس را به خوبی میتوانید در اندام این دو ورزشکار مقایسه کنید.

تفاوت فیتنس و بدنسازی

ورزش فیتنس برای چی خوبه؟

ورزش فیتنس برای بالا بردن سرعت چربی سوزی و به حداقل رساندن بافت چربی زیر پوست خوب است. فیتنس کارها عموما دارای اندامی نه چندان حجیم هستند. به همین دلیل کسانی که ورزش فیتنس انجام می‌دهند بدنی چابک و نسبتا ظریف دارند.

فیتنس چیست؟

فیتنس ورزشی است که بسیاری آن را با بدنسازی اشتباه می‌گیرند. هدف در فیتنس ساختن بدن حجیم نیست بلکه ظرافت بدن ورزشکار اولویت دارد.

فرق بدنسازی و فیتنس؟

این دو ورزش در هدف نهایی باهم تفاوت جدی دارند و به همین دلیل تمرینات متفاوتی دارند. هدف در بدنسازی افزایش توده عضلانی است در حالی که فیتنس ظرافت و چالاکی مهم است.

فیتنس بانوان چیست؟

در فیتنس و حتی اکثر ورزش‌ها، جنسیت ورزشکار تاثیر چندانی در نوع تمرین‌ها ندارد. ممکن است در سطح غیرحرفه‌ای از لحاظ شدت حرکات، فیتنس آقایان نسبت به فیتنس بانوان سخت‌تر باشد.