لاغری ساق پا یا هر برنامه لاغری نیازمند صبر و تداوم در ورزش است. علاوه بر دقت در انتخاب و اجرای حرکات ورزشی برای لاغر کردن ساق پا باید به تغذیه‌تان هم توجه داشته باشید. متخصصان معتقدند تمرکز بر چربی سوزی کل بدن بسیار موثر تر از تمرکز بر یک ناحیه خاص مانند ساق پا خواهد بود. البته انجام تمرینات لاغری ساق پا بصورت مستمر در هفته در چربی سوزی کل بدن بی‌تاثیر نخواهد بود.

فهرست مطالب

ورزش لاغری ساق پا

ورزش برای لاغر شدن ساق پا در مقایسه با سایر گزینه‌ها مثل عمل جراحی و … انتخاب عاقلانه‌تری به حساب می‌آید. افرادی که برای لاغر شدن، درد و رنج عمل جراحی را به جان می‌خرند؛ احتمالا هیچ شناختی نسبت به ورزش و تاثیر آن بر چربی سوزی ندارند.

برنامه تخصصی لاغری را از اپلیکیشن پالس بخواهید!

cloud-downloadدانلود پالس

در ادامه قصد داریم بهترین تمرینات ورزشی برای لاغر شدن ساق پا را به شما معرفی کنیم. در نظر داشته باشید که اجرای حرکات کششی قبل از شروع تمرین لازم است. حرکات کششی به عضلات اجازه انعطاف بیشتر می‌دهند و به این ترتیب تاثیر بیشتر تمرینات ورزشی را شاهد خواهیم بود.

طناب زدن برای لاغری ساق پا

طناب زدن برای لاغری ساق پا حرکتی بسیار مناسب است. بهتر است تمرین اصلی را با حرکات هوازی شروع کنید. حرکات هوازی کمک میکنند ضربان قلب بالا برود و در نتیجه باعث افزایش گردش خون در کل بدن می‌شوند. طناب زنی یک نوع ورزش هوازی است اما به طور مستقیم هم بر چربی سوزی ساق پا و تقویت عضلات پا تاثیر می‌گذارد.

حرکت طناب زدن را می‌توانید با طناب فرضی هم اجرا کنید؛ پس برای اجرای این حرکت نیاز به تجهیزات خاصی نخواهید داشت.

نام حرکتطناب زدن
تعداد ست3 ست
تعداد تکرار در هر ست20 بار تکرار

حرکت ساق پا ایستاده

حرکت ساق پا ایستاده را مطابق ویدئوی زیر اجرا کنید. برای اجرای این حرکت کافیست پنجه هر دوپا را بر روی سطحی با ارتفاع 10 الی 15 سانتی متر قرار دهید. سپس سعی کنید روی پنجه پا بلند شوید. این حرکت را به صورت تک پا هم میتوانید اجرا کنید.

نام حرکتساق پا ایستاده
تعداد ست3 ست
تعداد تکرار در هر ست15 بار تکرار

اگر می‌خواهید فشار بیشتری به عضلات ساق پا وارد کنید؛ در حالت انقباض 3 ثانیه مکث نمایید.

حرکت اسپلیت اسکات

حرکت اسپلیت اسکات یا همان لانگز درجا دومین حرکتی است که برای لاغر کردن ساق پا قصد داریم به شما معرفی کنیم. قبل از اجرای این حرکت از گرم بودن عضلات پا اطمینان حاصل کنید.

نام حرکتاسپلیت اسکات
تعداد ست3 ست
تعداد تکرار در هر ست12

برای هر پا 3 ست، مجموعا 6 ست که به صورت تناوبی باید یک ست با پای راست، یک ست با پای چپ اجرا کنید.

حرکت ساق پا نشسته

حرکت ساق پا نشسته آخرین حرکت پیشنهادی ما برای چربی سوزی بیشتر در ناحیه ساق پا خواهد بود. این حرکت را هم با وزنه هم بدون وزنه می‌توانید اجرا کنید. در صورتیکه وزنه بدنسازی در اختیار ندارید؛ می‌توانید از وزن وسایلی که داخل منزل دارید برای سخت تر شدن این حرکت استفاده کنید.

نام حرکتساق پا نشسته
تعداد ست3 ست
تعداد تکرار در هر ست15

برای لاغری ساق پا چه بخوریم؟

به اعتقاد متخصصان اپلیکیشن ورزشی پالس، تغذیه در کنار ورزش مستمر در سرعت بخشیدن به چربی سوزی کل بدن بسیار موثر است. استفاده از غلات کامل و پروتئین بسیار موثر خواهد بود. به طور کلی خوراکی‌های زیر باید در برنامه غذایی افرادی که قصد چربی سوزی دارند، قرار بگیرد:

  • میوه و سبزیجات
  • غلات کامل مانند برنج قهوه‌ای
  • روغن‌ههای غیر مضر مانند روغن زیتون و روغن کنجد
  • گوشت بدون چربی (ترجیحا گوشت سفید)
  • دانه‌های روغنی و مغزیجات