چاق شدن پایین تنه به دو فاکتور اصلی وابسته است که رعایت آن‌ دو به صورت همزمان باعث افزایش سرعت رسیدن شما به هدفتان خواهد شد. تغذیه و ورزش دو عامل موثر بر افزایش حجم و سایز ران و باسن است که در این مطلب از سایت پالس قصد داریم بهترین ورزش چاقی پایین تنه را به شما معرفی نماییم.

برنامه اختصاصی عضله‌سازی و حجیم کردن عضلات رو از پالس بگیر!

چاق شدن پایین تنه در یک هفته

چاق شدن پایین تنه در یک هفته با استفاده زیاد از کربوهیدرات‌ها در رژیم غذایی و کاهش تحرک روزانه ممکن است اتفاق بیافتد اما در بلندمدت قطعا مشکل ساز خواهد بود. هیچکس حاضر نیست سلامتی قلب، کبد و سایر ارگانهای حیاتی بدنش را با چاق شدن قسمتی از بدنش معاوضه کند.

تلاش ما در این مقاله، ارائه‌ راهکارهایی خواهد بود تا ضمن تجربه افزایش سایز و حجم در قسمت پایین تنه، سلامتی شما با ریسک‌های جبران ناپذیر تهدید نشود. بهترین روش برای چاق شدن پایین تنه، تقویت بافت عضلانی پا در سه ناحیه جلو ران، ساق پا، پشت ران و باسن خواهد بود.

ورزش برای بزرگ شدن پایین تنه
حتما بخوانید:ورزش بزرگ شدن باسن

ورزش برای چاق شدن ران و ساق پا و باسن

ورزش باعث تحریک عضلات ران، ساق پا و باسن خواهد شد. با حرکات ورزشی تخصصی، علاوه بر افزایش حجم در پایین تنه می‌توان شاهد فرم گرفتن بافت‌های عضلانی در این ناحیه باشیم. برای حجیم شدن و سایز گرفتن پاها و ناحیه باسن، بهتر است از ورزش‌های هوازی صرف نظر کرد و یا تعداد دفعات ورزش‌های هوازی را کمتر نمود. شنا، دویدن، کوهنوردی از معروفترین حرکات هوازی هستند که روند چاق شدن پایین تنه را مختل خواهند کرد.

پس چه ورزش‌هایی برای چاق شدن پایین تنه، ران و باسن مناسب هستند؟ با ما همراه باشید. در ادامه به معرفی و آموزش چند ورزش برای بزرگ شدن پایین تنه می‌پردازیم:

قبل از شروع به انجام حرکات برای آمادگی و گرم شدن بافت‌های عضلانی و مفاصل، حتما بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه حرکات کششی انجام دهید!

خارج ران خوابیده

خارج ران خوابیده همانطور که از اسمش پیداست یک ورزش برای پر شدن ران بوده و برای تقویت قسمت بیرونی ران پا استفاده می‌شود. نحوه اجرای این حرکت را مشاهده می‌کنید:

نام حرکتتعداد ستتعداد تکرار در هر ست
خارج ران خوابیده۳ ستهر پا ۱۲ بار تکرار

ددلیفت دمبل

ددلیفت دمبل هم برای تقویت عضلات پشت ران و ماهیچه دوقلو بسیار توصیه می‌شود. نکته مهم در اجرای حرکت ددلیف این است که نباید این حرکت به کمک عضله فیله کمر اجرا شود و فشار بر این ناحیه باشد. این ورزش برای چاق شدن ران کاربردی است.

نام حرکتتعداد ستتعداد تکرار در هر ست
ددلیفت دمبل۳ ست۱۲ بار تکرار

وال سیت

سایز گرفتن پاها، مخصوصا ران و ناحیه پشت ران با حرکاتی نظیر وال سیت سرعت خواهد گرفت. این حرکت را به شکل زیر اجرا کنید. این تمرینات مناسب افرادی است که از نظر جسمی مشکلی نداشته و به دنبال حرکات ورزشی برای چاق شدن پایین تنه هستند.

نام حرکتتعداد ستتعداد تکرار در هر ست
وال سیت۳ ست۱۲ بار تکرار

لانگز درجا با دمبل

برای اجرای لانگز درجا با دمبل، حتما از وزنه متناسب با توان بدنی خودتان استفاده کنید. این تمرین مانند سایر تمرینات یک ورزش برای بزرگ شدن پایین تنه است. دقت کنید که با دمبل سنگین‌تر از توان، به بدن خود آسیب نزنید.

نام حرکتتعداد ستتعداد تکرار در هر ست
لانگز درجا با دمبل۳ ست۱۲ بار تکرار

کیک دانکی

حرکت کیک دانکی یا لگد الاغ (!) یک ورزش برای چاقی پایین تنه محسوب شده و باعث افزایش سایز ران پا و باسن می‌شود.

نام حرکتتعداد ستتعداد تکرار در هر ست
کیک دانکی۳ ست۱۲ بار تکرار

اسکوات بلغاری با دمبل

اسکوات بلغاری یک حرکت نسبتا سخت اما بسیار مناسب برای تقویت و حجیم شدن عضله ران پا است.

نام حرکتتعداد ستتعداد تکرار در هر ست
اسکوات بلغاری با دمبل۳ ست۱۲ بار تکرار

هیپ تراست

هیپ تراست یک تمرین مهم برای تقویت عضلات ناحیه باسن به حساب می‌آید. این تمرین یک ورزش برای چاق شدن پایین تنه است.

نام حرکتتعداد ستتعداد تکرار در هر ست
هیپ تراست۳ ست۱۲ بار تکرار

برای افزایش حجم پاها چی بخوریم؟

به طور کلی استفاده از غلات، پروتئین‌ها و فیبرهای طبیعی برای چاق شدن و افزایش توده عضلانی توصیه می‌شود زیرا افزایش استفاده از پروتئین باعث افزایش حجم ماهیچه‌ها خواهد شد. البته همانطور که در بالاتر به آن اشاره شد؛ افزایش کالری مصرفی روزانه باید همراه با ورزش و تحرک تخصصی باشد تا نتیجه مطلوب حاصل گردد.