چاق شدن پایین تنه به دو فاکتور اصلی وابسته است که رعایت آن‌ دو به صورت همزمان باعث افزایش سرعت رسیدن شما به هدفتان خواهد شد. تغذیه و ورزش دو عامل موثر بر افزایش حجم و سایز ران و باسن است که در این مطلب از سایت پالس قصد داریم بهترین ورزش چاقی پایین تنه را به شما معرفی نماییم.

فهرست مطالب

چاق شدن پایین تنه در یک هفته

چاق شدن پایین تنه در یک هفته با استفاده زیاد از کربوهیدرات‌ها در رژیم غذایی و کاهش تحرک روزانه ممکن است اتفاق بیافتد اما در بلند مدت قطعا مشکل ساز خواهد بود. هیچکس حاضر نیست سلامتی قلب، کبد و سایر ارگانهای حیاتی بدنش را با چاق شدن قسمتی از بدنش معاوضه کند.

چاقی یا لاغری کدوم ناحیه از بدنت داره اذیتت میکنه؟ بیا به پالس بگو!

cloud-downloadدانلود پالس

تلاش ما در این مقاله، ارائه‌ راهکارهایی خواهد بود تا ضمن تجربه افزایش سایز و حجم در قسمت پایین تنه، سلامتی شما با ریسک‌های جبران ناپذیر تهدید نشود.

آیا منظور از ورزش برای چاق شدن پا، عضله‌سازی است؟

بهتر است همین ابتدا منظور این مطلب را از چاق شدن پایین تنه روشن کنیم. افزایش سایز در پایین تنه به افزایش استفاده از انواع کربوهیدرات و کاهش تحرک بدن اتفاق خواهد افتاد اما این روش در بلند مدت آسیب‌ها متعددی را در پی خواهد داشت. پس بهترین روش برای چاق شدن پایین تنه، تقویت بافت عضلانی پا در سه ناحیه جلو ران، ساق پا، پشت ران و باسن خواهد بود.

بهترین ورزش برای چاقی پایین تنه

ورزش باعث تحریک عضلات ران، ساق پا و باسن خواهد شد. با حرکات ورزشی تخصصی، علاوه بر افزایش حجم در پایین تنه می‌توان شاهد فرم گرفتن بافت‌های عضلانی در این ناحیه باشیم. برای حجیم شدن و سایز گرفتن پاها و ناحیه باسن، بهتر است از ورزش‌های هوازی صرف نظر کرد و یا تعداد دفعات ورزش‌های هوازی را کمتر نمود. شنا، دویدن، کوهنوردی از معروفترین حرکات هوازی هستند که روند چاق شدن پایین تنه را مختل خواهند کرد.

پس چه ورزش‌هایی برای چاق شدن پایین تنه، ران و باسن مناسب هستند؟ با ما همراه باشید. در ادامه به معرفی و آموزش چند ورزش برای چاق شدن ران و ساق پا و باسن می‌پردازیم:

قبل از شروع به انجام حرکات برای آمادگی و گرم شدن بافت‌های عضلانی و مفاصل، حتما بین 10 تا 20 دقیقه حرکات کششی انجام دهید!

خارج ران خوابیده

خارج ران خوابیده همانطور که از اسمش پیداست یک ورزش برای پر شدن ران بوده و برای تقویت قسمت بیرونی ران پا استفاده می‌شود. نحوه اجرای این حرکت را مشاهده می‌کنید:

نام حرکتتعداد ستتعداد تکرار در هر ست
خارج ران خوابیده3 ستهر پا 12 بار تکرار

ددلیفت دمبل

ددلیفت دمبل هم برای تقویت عضلات پشت ران و ماهیچه دوقلو بسیار توصیه می‌شود. نکته مهم در اجرای حرکت ددلیف این است که نباید این حرکت به کمک عضله فیله کمر اجرا شود و فشار بر این ناحیه باشد. این ورزش برای چاق شدن ران کاربردی است.

نام حرکتتعداد ستتعداد تکرار در هر ست
ددلیفت دمبل3 ست12 بار تکرار

وال سیت

سایز گرفتن پاها، مخصوصا ران و ناحیه پشت ران با حرکاتی نظیر وال سیت سرعت خواهد گرفت. این حرکت را به شکل زیر اجرا کنید. این تمرینات مناسب افرادی است که از نظر جسمی مشکلی نداشته و به دنبال حرکات ورزشی برای چاق شدن پایین تنه هستند.

نام حرکتتعداد ستتعداد تکرار در هر ست
وال سیت3 ست12 بار تکرار

لانگز درجا با دمبل

برای اجرای لانگز درجا با دمبل، حتما از وزنه متناسب با توان بدنی خودتان استفاده کنید. این تمرین مانند سایر تمرینات یک ورزش برای بزرگ شدن پایین تنه است. دقت کنید که با دمبل سنگین‌تر از توان، به بدن خود آسیب نزنید.

نام حرکتتعداد ستتعداد تکرار در هر ست
لانگز درجا با دمبل3 ست12 بار تکرار

کیک دانکی

برای چاق شدن پایین تنه و تجربه افزایش سایز در ناحیه ران پا و باسن حرکت کیک دانکی یا دانکی کیک مناسب است.

نام حرکتتعداد ستتعداد تکرار در هر ست
کیک دانکی3 ست12 بار تکرار

اسکوات بلغاری با دمبل

اسکوات بلغاری یک حرکت نسبتا سخت اما بسیار مناسب برای تقویت و حجیم شدن عضله ران پا است.

نام حرکتتعداد ستتعداد تکرار در هر ست
اسکوات بلغاری با دمبل3 ست12 بار تکرار

هیپ تراست

هیپ تراست یک تمرین مهم برای تقویت عضلات ناحیه باسن به حساب می‌آید. این تمرین یک ورزش برای چاق شدن پایین تنه است.

نام حرکتتعداد ستتعداد تکرار در هر ست
هیپ تراست3 ست12 بار تکرار

برای افزایش حجم پاها چی بخوریم؟

به طور کلی استفاده از غلات، پروتئین‌ها و فیبرهای طبیعی برای چاق شدن و افزایش توده عضلانی توصیه می‌شود. البته همانطور که در بالاتر به آن اشاره شد؛ افزایش کالری مصرفی روزانه باید همراه با ورزش و تحرک تخصصی باشد تا نتیجه مطلوب حاصل گردد.